Preskúmanie

Sennheiser 4.50BTNC - kompaktné ucho

Spoločnosť Sennheiser pridala do svojej populárnej série HD 4 dva modely Bluetooth: HD 4.40BT a HD 4.50BTNC. Rozdiel medzi týmito dvoma modelmi spočíva vo funkcii potlačenia hluku. To sa odráža v písmenách NC v ich mene. HD 4.50BTNC musíme na chvíľu vyskúšať.

Sennheiser 4.50BTNC

Cena:

€ 199,-

Typ:

Over-ear s potlačením hluku

Životnosť batérie:

Max. 25 hodín

Rozsah frekvencie:

18 Hz - 22 kHz

Citlivosť:

113 dB

Webová stránka:

sennheiser.nl

Kúpiť:

bol.com 7 Skóre 70

  • Pros
  • Veľa ovládacích tlačidiel
  • Izolačné vložky do uší
  • NoiseGard
  • Negatíva
  • Aplikácia pridáva málo

Dizajn

Sennheiser 4.50BTNC sú kompaktné slúchadlá do uší. Napriek väčším ušným šálkam a hrubým vankúšikom do uší pôsobia slúchadlá štíhlym dojmom. Nové uzavreté ucho od spoločnosti Sennheiser je jednoznačne určené na cesty: je skladacie a dodáva sa s pomerne robustným úložným vakom. Rovnako ako mnoho iných slúchadiel od spoločnosti Sennheiser, aj HD 4.50BTNC má kábel, ktorý môžete bezpečne pripevniť k slúchadlám pomocou otočného systému. Kábel tak po privedení napätia okamžite nevyletí zo slúchadiel.

Prečítajte si tiež: Tipy na hľadanie najlepších slúchadiel

To sa mi zdalo užitočné, ale tento systém vytvára riziko, že kábel úplne pretrhnete, ak napríklad o celú váhu kráčate proti káblu. Ak nerozlomíte kábel, slúchadlá vám strhnú z hlavy, čo sa mi tiež nepáči. Kábel aj slúchadlá môžete v takýchto situáciách ušetriť tým, že necháte vypadnúť kábel.

Prečítajte si tiež: Sennheiser Urbanite XL Wireless - prvotriedny pôžitok bez kábla.

Veľkým plusom prístroja Sennheiser 4.50BTNC je nastaviteľnosť čelenky a skutočnosť, že sa ušnice dajú nakloniť pomerne široko. Toto mi veľmi ľahko pomohlo nájsť veľmi pekné fit.

Veľkosť náušníkov je dobrá. Týmto chcem povedať, že slúchadlá mi sadli na uši bez toho, aby ma sťahovali, bez kompromisov na kompaktnosti. Špičky uší sa takýmito slúchadlami často dotýkajú vnútornej strany ušných pohárov, pretože výrobca ich robí príliš plytkými. Vankúše sú hrubé, pohodlné a izolačné. Sú také izolačné, že niekedy máte pocit, že sú vaše uši vzduchotesné. Po dobrej hodine mi začali byť dusno a nechal som svoje uši vyvetrať.

Pokiaľ ide o zvyšok, spoločnosť Sennheiser nám poskytuje dôveryhodnú kvalitu zostavenia. Dizajn pozostáva hlavne z odolného plastu a gumy pre chrániče sluchu a čelenku. Materiál a strieborno-čierna farba pôsobia na 4,50 BTNC pomerne vážnym a takmer obchodným dojmom.

Zvuk a ovládacie prvky

Našťastie seriózny vzhľad prináša aj skutočne dobrý zvuk. Zvuk HD 4.50BTNC kolíše medzi dosť neutrálnym a miernym dôrazom na nižšie frekvencie. Slúchadlá tak získajú o niečo dusnejší zvuk. Pravdepodobne je to čiastočne spôsobené veľmi izolačnými náušníkmi slúchadiel v kombinácii s uzavretým zvukovým boxom.

Sennheiser 4.50BTNC je vybavený technológiou NoiseGard, vlastnou technológiou aktívneho potlačenia hluku Sennheiser, ktorú môžete aktivovať tlačidlami na pravom ušnom kryte. Jeho fungovanie je trochu čudné, pretože sa mení v okamihu, keď prepnete z bezdrôtového na káblové pripojenie. Ak používate káblové slúchadlá, potlačenie hluku zapnite tlačidlom on / off. V bezdrôtovom režime stlačte súčasne obidve tlačidlá hlasitosti. Zvyknete si, ale stále je to neprehľadné.

Prečítajte si tiež: Sennheiser Flex 5000 - trochu predstihnutý čas.

Pomocou tlačidiel na slúchadlách môžete prijímať hovory a ovládať hudbu: prehrávať, pozastaviť, zvoliť ďalší, zvoliť predchádzajúci a dokonca rýchlo vpred a vzad. Táto funkcia nám chýba pri mnohých slúchadlách a je to dôležité plus.

App

Sennheiser má tiež aplikáciu, ktorá vám umožní doladiť zvuk vašich slúchadiel. CapTune si môžete stiahnuť z App Store pre iOS a Play Store pre Android. Aplikácia slúži ako samostatná hudobná aplikácia, ktorá vám umožňuje prehrávať miestnu hudbu a pristupovať k vášmu účtu Tidal. To je všetko. Žiadna Spotify. Chápeme, že Sennheiser chce pomocou série HD-4 zacieliť na vyšší segment a milovníkov hudby, ale vďaka tomu, že do aplikácie nezahrnuli Spotify, robia aplikáciu zbytočnou pre veľké publikum.

Ak máte na svojom zariadení bluetooth lokálnu hudbu alebo máte predplatné Tidal, je príjemné hrať sa s touto aplikáciou. Môžete si vybrať z viacerých predvolieb ekvalizéra alebo si vytvoriť a uložiť vlastné. Aplikácia v skutočnosti nepridáva oveľa viac, ale je to pekný doplnok.

Záver

Sennheiser 4.50BTNC sú veľmi slušné slúchadlá. Zvuk je príjemný a náušníky sú také izolačné, že pre mňa nie je nevyhnutne potrebné aktívne potlačenie hluku. 4,40 BT bez potlačenia hluku je o 50 eur lacnejšia, takže by sme ho uprednostnili pred 4,50 BTNC vo výške 200 eur. 200 EUR za Sennheiser 4.50BTNC však nie je veľa, keď vezmete do úvahy kvalitu, ktorú získate na oplátku, najmä ak si myslíte, že potlačenie hluku je dôležité - je to v poriadku. Vďaka mnohým možnostiam ovládania v kombinácii s pohodlnými vankúšmi na uši sú slúchadlá skvelou voľbou pre milovníka hudby.