Ako

Používanie aplikácií pre Android na počítači s PrimeOS

PrimeOS je alternatívny operačný systém, ktorý umožňuje spúšťať aplikácie pre Android na počítači. Ďalšou výhodou je, že ľahký OS funguje dobre v systémoch so skromnými špecifikáciami. Týmto spôsobom môžete vdýchnuť nový život starému počítaču. Prevedieme vás inštaláciou a povieme vám o možnostiach.

PrimeOS je špeciálne vyvinutý pre hardvér x86 a je založený na systéme Android. S operačným systémom získate úplne nový desktop s prístupom k miliónom aplikácií a hier. Okrem toho vám môže pomôcť aj vaša rýchlosť x86. Ak sa chystáte stiahnuť PrimeOS, môžete si vybrať z troch verzií.

PrimeOS Classis je 32bitová verzia, ktorá je určená pre skutočne zastarané systémy s 1 až 2 GB pamäte RAM. PrimeOS Standard je 64-bitová verzia pre systémy od roku 2011. Jedná sa o o niečo staršie 64-bitové procesory od spoločností Intel a AMD. Verzia PrimeOS Mainline má tiež 64 bitov a je určená pre systémy od roku 2014.

Ak si nie ste istí, ktorú verziu zvoliť, s PrimeOS Classic môžete kedykoľvek začať. Je to škoda, ak by váš hardvér stále zvládal 64-bitovú verziu PrimeOS. Preto to môžete aj otočiť: stačí začať s PrimeOS Mainline a ak to nefunguje, urobte krok späť (a možno potom ďalší krok).

Nainštalujte PrimeOS z USB kľúča

PrimeOS je možné stiahnuť ako Inštalátor systému Windows a ako súbor ISO. Inštalátor systému Windows môžete nainštalovať ako dualboot na samostatný oddiel v rámci existujúceho systému Windows. Budeme pracovať s iso súborom, pre bootovateľnú inštaláciu alebo živú verziu PrimeOS. Po stiahnutí na to potrebujeme nástroj Rufus.

Týmto môžeme dať súbor ISO bootovateľný na USB kľúč. Predvolené nastavenia systému Rufus sú dostatočné. Potom môžete zaviesť starý hardvér z vytvoreného USB kľúča. Možno budete musieť najskôr určiť USB kľúč v nastavení biosu ako prvé bootovacie zariadenie. Ak to platí, mali by ste zvoliť aj možnosť zabezpečenia Secure Boot Vypnúť.

Po zavedení z predtým vytvoreného USB kľúča je možné PrimeOS nainštalovať alebo otestovať naživo. Pri inštalácii si to môžete urobiť čo najťažšie alebo najjednoduchšie.

Nemáte chuť zvoliť presný inštalačný formulár a ručne nakonfigurovať pevný disk? Vyberte si Pokročilé nastavenia a potom PrimeOS Auto Install na určený pevný disk. V prípade vášho starého počítača to znamená, že PrimeOS bude nainštalovaný na existujúci pevný disk bez mnohých otázok. Toto je jednoznačne najjednoduchšia forma inštalácie PrimeOS.

PrimeOS sa potom sám nainštaluje veľmi rýchlo. Je potrebné odpovedať na jednu dôležitú poslednú otázku: ste si istí? Toto je logická otázka, pretože pevný disk sa chystá rozdeliť a preformátovať. Všetko na pevnom disku je neúprosne vyhodené.

Ak súhlasíte, bude pevný disk predspracovaný a PrimeOS skopírovaný z USB kľúča na pevný disk. Potom môžete okamžite začať používať PrimeOS.

Nakonfigurujte PrimeOS

Nastal čas skutočne začať používať PrimeOS. Okamžite si všimnete, že klávesnica a myš sú aktívne. Prítomnosť skutočnej klávesnice evidentne virtuálnu klávesnicu Android obchádza. V praxi je to veľmi pohodlné a aj tak oveľa rýchlejšie. Kliknete na tlačidlo Pokračovať a potom začnete prispôsobovať PrimeOS.

Teraz nastáva prvý skutočný úvod do desktopu PrimeOS. Okamžite sa zobrazia všetky odkazy na prehliadač Chrome a obchod Play. Aj pracovná plocha vyzerá ako každý grafický operačný systém.

Ďalším krokom je doladenie PrimeOS. Ak to chcete urobiť, prejdite do ponuky Štart pomocou tlačidla Štart vľavo dole, ktoré teraz obsahuje túto možnosť nastavenie štát. V rámci týchto nastavení prejdite na túto možnosť Jazyky a ak je to potrebné, zabezpečte, aby bol v PrimeOS nainštalovaný holandský jazyk.

Ďalším krokom môže byť prepojenie s vaším účtom Google. Teraz to môžete urobiť prostredníctvom nastavenie a Google. Používanie účtu Google je užitočné kvôli všetkým možnostiam synchronizácie a kvôli odkazu na Obchod Play. Potrebujete ho na inštaláciu aplikácií a hier.

PrimeOS je vynikajúci náhradný operačný systém, ktorý nie je založený na systéme Windows alebo Linux, ale na systéme Android. Výhodou je tiež jednoduché používanie systému Android v kombinácii s klávesnicou a myšou. Ideálne tiež na každodennú prácu na internete, ktorá spočíva hlavne v surfovaní a e-mailoch, a preto nevyžaduje veľa výpočtového výkonu.