Ako

Zdieľajte webové stránky medzi počítačom a mobilným prehliadačom

Prehliadač Google Chrome bol nedávno aktualizovaný o praktickú novú funkciu: teraz je možné, aby používatelia odoslali odkaz z konkrétnej webovej stránky na prepojené mobilné zariadenie, napríklad na smartphone alebo tablet, jediným stlačením tlačidla. Ako to funguje, si môžete prečítať presne v tomto článku.

Pre veľkú skupinu ľudí je už možné novú funkciu používať. Zatiaľ je to stále testovacie obdobie, pretože Google túto možnosť zaviedol bez fanfár. Prehliadač Google Chrome nemusíte aktualizovať: Google to urobí za vás prostredníctvom aktualizácie na strane servera. Je preto možné, že máte prístup k tejto funkcii bez toho, aby ste o nej skutočne vedeli. Našťastie môžete rýchlo a ľahko skontrolovať, či už môžete odosielať webové stránky do svojho mobilu pomocou prehliadača Chrome v počítači.

Prihláste sa do prehliadača Google Chrome

Skôr ako začnete, musíte sa najskôr prihlásiť do prehliadača Google Chrome: v počítači a v smartfóne alebo tablete. Ešte ste si aplikáciu nestiahli? Potom to samozrejme musíte urobiť ako prvé. Pri prvom otvorení programu alebo aplikácie sa môžete okamžite prihlásiť. Potom v počítači prejdite na webovú stránku v prehliadači Chrome s odkazom na inú stránku a kliknite na ňu pravým tlačidlom myši (môžete napríklad použiť stránku, na ktorú sme tu odkazovali). Teraz sa vám zobrazia niektoré možnosti, napríklad otvorenie novej karty, otvorenie novej karty v režime inkognito alebo možnosť uložiť odkaz. V tomto menu nájdete aj novú funkciu v budúcnosti.

Táto funkcia je v strede a nazýva sa Odkaz na odoslanie do vašich zariadení. Toto sa zobrazí, keď ste prihlásení do prehliadača Google Chrome na viacerých smartfónoch a tabletoch. Máte iba jedno zariadenie? Potom sa zobrazí správa Poslať odkaz na [názov telefónu]. Systém Windows indikuje, že odkaz bol odoslaný, cez Centrum akcií, zatiaľ čo do telefónu dostanete upozornenie obsahujúce odkaz na stránku. Otvorením oznámenia prejdete priamo na príslušnú stránku. Mimochodom, tieto druhy funkcií nie sú nové. Môžete to urobiť aj pomocou prehliadača Microsoft Edge, ak máte aplikáciu nainštalovanú napríklad v počítači alebo smartfóne. Môže to byť užitočné, keď sa chcete so sebou niečo rýchlo podeliť na cestách.