Preskúmanie

Pomôcka pri rozhodovaní: 10 najlepších smartfónov do 200 eur

Hľadáte cenovo dostupný smartfón, ktorý je „len dobrý“ a vydrží niekoľko rokov? Počítači! Totaal vám rád pomôže a uvádza zoznam 10 najlepších smartfónov do 200 eur. Týmto spôsobom sa môžete informovane rozhodnúť a máte zaručený pekný a lacný telefón.

Top 10 najlepších smartfónov do 200 eur
 • 1. Xiaomi Redmi Note 8
 • 2. Xiaomi Redmi Note 8T
 • 3. Motorola Moto G7 Power
 • 4. Oppo A53
 • 5. Doogee S58 Pro
 • 6. Oppo A5 2020
 • 7. Samsung Galaxy M20 Power
 • 8. Motorola Moto G9 Play
 • 9. Xiaomi Mi A3
 • 10. Huawei Y7 2019

Prezrite si tiež naše ďalšie pomôcky pri rozhodovaní:

 • Smartfóny do 150 eur
 • Smartfóny do 300 eur
 • Smartfóny do 400 eur
 • Smartfóny do 600 eur
 • Smartfóny od 600 eur

Top 10 smartfónov do 200 eur

1. Xiaomi Redmi Note 8

9 Skóre 90

+ Pekný dizajn a obrazovka

+ Štyri skvelé fotoaparáty

- Pomalšia zástrčka v krabici

- Hladké bývanie

Xiaomi Redmi Note 8 je veľmi podobný Redmi Note 8T, ktorý nájdete ďalej v tomto prehľade. Verzia T je o niečo lepšia, ale rozdiely sú malé. Note 8 zaujme svojim luxusným krytom a krásnou 6,3-palcovou Full HD LCD obrazovkou. Zadná strana skla je veľmi hladká. Pri hmotnosti 190 gramov je hmotnosť o niečo ťažšia ako priemer, aj keď to bude čiastočne spôsobené statnou batériou s kapacitou 4000 mAh. Udržuje telefón v činnosti dva až tri dni; pekné skóre. Nabíjanie je cez USB-C s maximom 18W, krabica je však dodávaná s 10W zástrčkou. Inými slovami: štandardná zástrčka z telefónu nedostane všetko. Ak chcete nabíjať rýchlejšie, kúpte si zástrčku Quick Charge 3. Redmi Note 8 nemá na zadnej strane menej ako štyri fotoaparáty: hlavný fotoaparát, širokouhlý objektív, makro fotoaparát a snímač hĺbky. Všestranná sada fotoaparátov sa ľahko používa a vytvára nádherné fotografie. V tme sú konkurenti, ktorí fotia lepšie fotografie. Je pekné, že smartphone má trojitý slot na karty pre dve SIM karty a kartu micro SD. Výkon procesora je v poriadku a softvér MIUI od spoločnosti Xiaomi po určitých pokusoch a omyloch funguje dobre. Výrobca je známy dlhou softvérovou podporou.

2. Xiaomi Redmi Note 8T

8 Skóre 80

+ Dobrá výdrž batérie, rýchle nabíjanie

+ Štyri skvelé fotoaparáty

- Ťažký

- Softvér spoločnosti Xiaomi si trochu zvyká

V tomto zozname nájdete Note 8T okrem Redmi Note 8. Nie je prekvapením, že zariadenia sú si veľmi podobné. Napríklad 8T beží na rovnakom výkonnom procesore a má rovnakú 6,3-palcovú Full HD obrazovku, ktorá pokrýva takmer celú prednú časť. Pracovná a úložná pamäť je menšia ako v Note 8, ale stále dostatočne veľká, ak si nainštalujete množstvo aplikácií, hier a fotografií. Pamäť môžete rozšíriť pomocou karty micro SD. Spoločnosť Xiaomi predáva aj Note 8T vo verzii s väčšou pracovnou a úložnou pamäťou, za ktorú si samozrejme zaplatíte o niečo viac. Smartfón má na zadnej strane rovnaké štyri fotoaparáty ako Note 8. Okrem hlavného fotoaparátu s rozlíšením 48 megapixelov obsahuje širokouhlý objektív, snímač hĺbky a makro fotoaparát. Všestranná kombinácia fotoaparátu je pre taký lacný smartfón špeciálna. Fotoaparáty vytvárajú vynikajúce fotografie a videá. Príjemný je tiež zabudovaný NFC čip pre bezkontaktné platby a pripojenie USB-C. Veľká 4000 mAh batéria vydrží dva až tri dni a nabíja sa veľmi rýchlo. Prístroj je vyrobený zo skla, je odolný proti striekajúcej vode a váži o niečo viac ako konkurencia na dvesto gramov. Softvér Xiaomi MIUI sa líši od ostatných skinov pre Android, ale funguje dobre, keď si na to zvyknete. Máte istotu dlhoročnej softvérovej podpory.

3. Motorola Moto G7 Power

8 Skóre 80

+ Veľmi dlhá výdrž batérie

+ Dobrý výkon

- Aktualizácia pravidiel

- Nižšie rozlíšenie obrazovky

Motorola Moto G7 Power je najlepšou voľbou pre tých, ktorí hľadajú lacný telefón s vynikajúcou výdržou batérie. Zabudovaná batéria s kapacitou 5 000 mAh je momentálne najväčšia a pri bežnom používaní vydrží tri dni. Ak to vezmete jednoduchšie, smartfón vydrží štyri až päť dní. Je pekné, že sa batéria nabíja cez USB-C. Okrem skvelej výdrže batérie je Moto G7 Power tiež dobrým telefónom. Je pekný a rýchly, má veľa úložnej pamäte a dokáže dobre hrať aj ľahšie hry. Šikovný je rozsiahly slot na kartu, ktorý ponúka priestor pre dve SIM karty a kartu micro SD. Pri mnohých zariadeniach si musíte vybrať medzi duálnou SIM kartou alebo jednou SIM kartou a micro SD. Motorola Moto G7 Power má 6,2-palcovú LCD obrazovku, ktorá je doladená, ale má nižšie HD rozlíšenie. Fotografie, videá a text preto vyzerajú menej ostro ako na Full HD displeji. Duálny fotoaparát na zadnej strane taktiež nezískava žiadne ceny. Robí, čo musí, ale v tomto cenovom segmente môžete získať lepší fotoaparát. Moto G7 Power beží na ťažko upravenej verzii pre Android, čo je pekné. Neprekážajú vám zbytočné úpravy ani aplikácie navyše. Spoločnosť Motorola, bohužiaľ, sprístupňuje aktualizácie menej často a kratšie ako konkurenčné značky.

4. Oppo A53

8 Skóre 80

+ Dva roky aktualizácií

+ Dlhá výdrž batérie

- Major Oppo

- Obrazovka HD vyzerá menej ostro

Oppo A53 ponúka veľa za málo a je „fajn“ smartfónom pre menej náročných používateľov. Zariadenie má pevné a kvalitne spracované plastové puzdro, nabíja sa rýchlo cez port USB-C a vďaka 5 000 mAh batérii vydrží minimálne dva dni, kým budete musieť vziať nabíjačku. Veľká 6,5-palcová obrazovka ukazuje vynikajúce farby, ale nevyzerá veľmi ostro, čo je dané HD rozlíšením. Zaujímavá je obnovovacia frekvencia 90 Hz, ktorá je v tomto cenovom segmente vyššia ako obvykle (60 Hz). Obraz preto musí pôsobiť plynulejšie, ale tento efekt sa úplne neodrazí, pretože smartfón nemá výkonný procesor. Zariadenie pracuje správne a má veľa úložnej pamäte (64 GB). Oppo A53 nie je rýchlejší ako konkurencia, ale dostatočne plynulý pre populárne aplikácie a jednoduchú hru. Nečakajte od troch fotoaparátov zázraky. Čo znie ako pôsobivé nastavenie, je v praxi pekný hlavný fotoaparát s pekne nezmyselným čiernobielym objektívom a slušným snímačom hĺbky. Selfie kamera je na obrazovke a umožňuje uskutočňovať videohovory vo vysokom rozlíšení. Shell ColorOS 7.2 spoločnosti Oppo nad Androidom 10 je vizuálne zaneprázdnený a pridáva niektoré aplikácie. Našťastie ich môžete odstrániť. Spoločnosť Oppo zaručuje bezpečnostné aktualizácie a aktualizácie pre Android 11 a 12 na dva roky.

Prečítajte si našu podrobnú recenziu modelu Oppo A53.

5. Doogee S58 Pro

7,5 Skóre 75

+ Robustný dizajn

+ Kompletné špecifikácie

- Aktualizácia pravidiel

- Nie najlepší príjem Wi-Fi

Doogee nie je v Holandsku všeobecne známym menom, ale tu predáva smartfóny prostredníctvom partnerov, ako je Amazon. Výrobca sa zameriava na veľmi robustné zariadenia, ktoré sa nezlomia, ak ich spadnete na zem alebo do vody. S58 Pro je jedným z tých modelov a stojí necelých 200 eur. Za tieto peniaze získate skutočne odolný smartphone vyrobený z kovu a gumy s krytmi portov, vďaka ktorým je puzdro odolné voči vode a prachu. S58 Pro má vynikajúcu 5,71-palcovú HD obrazovku a je dostatočne rýchly vďaka procesoru MediaTek. Nie je to rýchlostné monštrum, od hier toho príliš nečakajte. Pracovná a úložná pamäť je o niečo väčšia ako priemer (6 GB a 64 GB). Vďaka veľkej 5180 mAh batérii vydrží zariadenie na jedno nabitie batérie takmer dva dni. Tri fotoaparáty na zadnej strane sú dosť dobré na snímanie na sociálnych sieťach. Je pekné, že sa Doogee S58 Pro nabíja rýchlo cez port USB-C, je vhodný na použitie pri veľmi nízkych a vysokých teplotách (-55 až +70, aj keď sme to nemohli vyskúšať) a má NFC čip pre bezkontaktné platby v obchodoch. Softvér Android 10 sa ťažko upravoval, program Doogee však bohužiaľ nezaručuje jasnú politiku aktualizácií.

Doogee S58 Pro je k dispozícii na Amazon.nl.

6. Oppo A5 2020

7,5 Skóre 75

+ Hladký hardvér

+ Veľmi dobrá výdrž batérie

- Nízke rozlíšenie obrazovky

- Formát je pre niektorých príliš veľký

Oppo A5 2020 je cenovo dostupný smartphone, ktorý vyniká hlavne svojou obrovskou batériou s kapacitou 5 000 mAh. Vďaka nadpriemernej kapacite batérie môže zariadenie podľa vášho používania vydržať dva až päť dní. Potom ho nabijete cez pripojenie USB-C. Je pekné, že A5 2020 má NFC čip, aby ste v obchodoch mohli platiť telefónom bezkontaktne. Ďalej má zariadenie veľa úložnej pamäte, rýchly procesor a veľkú 6,5-palcovú obrazovku LCD. Pre niekoho ideálny, iným sa zdá príliš veľký. Rozlíšenie obrazovky HD je na nízkej strane, takže displej vyzerá menej ostro ako smartphony s obrazovkou Full HD. A5 2020 je jedným z prvých lacných telefónov so štyrmi zadnými fotoaparátmi. Skladá sa z normálneho fotoaparátu, širokouhlého objektívu a dvoch hĺbkových snímačov pre makro a portrétne fotografie. Skvelé, hoci mnohým zariadeniam stačí iba jeden hĺbkový senzor. Fotografie modelu A5 2020 sú dosť dobré a vďaka nočnému režimu môžete pekné fotografie robiť aj v tme. Softvér spoločnosti Oppo ColorOS pre Android je drastický. Keď si zvykne, môže fungovať dobre, ale tešíme sa na vylepšenia v systéme ColorOS 7. Politika aktualizácií výrobcu je v poriadku.

7. Samsung Galaxy M20 Power

7,5 Skóre 75

+ Veľmi dlhá výdrž batérie

+ Skvelá obrazovka

- Skener odtlačkov prstov je ťažko dostupný

- Starší softvér

Rovnako ako Motorola Moto G7 Power a Oppo A5 2020, má aj Samsung Galaxy M20 Power obrovskú batériu s kapacitou 5000 mAh. Bez problémov ju zaspieva dva až štyri dni. Ak so smartfónom toho veľa neurobíte, pravdepodobne bude treba nabíjať M20 Power raz alebo dvakrát týždenne. A to nabíjanie je pekné a rýchle cez USB-C, takže batéria je opäť rýchlo plná. Medzi ďalšie výhody M20 Power patrí nádherná 6,3-palcová obrazovka Full HD, rýchly procesor a duálny fotoaparát na zadnej strane. Robí dobré „normálne“ fotografie a širokouhlé obrázky, čo je užitočné, ak chcete zachytiť veľkú budovu alebo skupinu ľudí. Existujú aj body za pozornosť. V telefóne chýba kontrolné svetlo a skener odtlačkov prstov na zadnej strane je dosť vysoký. Je ťažké dosiahnuť ktokoľvek s menšími rukami. Nakoniec softvér: Spoločnosť Samsung vydala M20 Power s veľmi zastaraným Androidom 8.1 (Oreo) a vydanie Androidu 9 trvalo dlho. Keď sa objavil, Android 10 bol hneď za rohom. Očakáva sa, že spoločnosti Samsung bude opäť trvať dlho, kým do svojho telefónu s rozpočtom prinesie najnovší softvér. To nie je katastrofa, ale na vylepšenia a inovácie si musíte počkať dlhšie.

8. Motorola Moto G9 Play

7,5 Skóre 75

+ Výdrž batérie

+ Kompletná špecifikácia

- Aktualizácia pravidiel

- Cítite sa trochu pomaly

Motorola Moto G9 Play je inteligentný telefón s Androidom za konkurencieschopné ceny, ktorý svojimi úplnými špecifikáciami dosahuje hlavne plusové body. Napríklad zariadenie má veľkú 5 000 mAh batériu a na jedno nabitie batérie vydrží dva dni. Nabíjanie je rýchle vďaka priloženej 20 Wattovej rýchlonabíjačke. Takúto nabíjačku získate najmä pri drahších smartfónoch. Ďalej má Moto G9 Play veľké množstvo úložnej pamäte (64 GB), NFC čip pre bezkontaktný PIN v obchodoch a je odolný voči striekajúcej vode. Smartfón sa pohodlne drží, ale je veľký a ťažký. Môže za to veľká batéria a veľká 6,5-palcová obrazovka. Obrazovka nevyzerá vďaka HD rozlíšeniu veľmi ostro, ale pre populárne aplikácie dosť dobre. Tí, ktorí radi píšu dvoma rukami, majú na tomto obrovskom displeji dostatok miesta. Je dobré vedieť, že tento cenovo dostupný telefón nie je príliš rýchly. To teraz nie je až taký problém, ale nastoľuje sa otázka, či bude Moto G9 Play stále dostatočne plynulý aj o tri roky. Zariadenie beží na Androide 10 a dočká sa aktualizácie iba na verziu 11. Mnoho konkurenčných zariadení dostane v nasledujúcom roku aj Android 12. Spoločnosť Motorola zaručuje dva roky bezpečnostných aktualizácií.

Vedieť viac? Tu si môžete prečítať našu rozsiahlu recenziu Motorola Moto G9 Play.

9. Xiaomi Mi A3

7 Skóre 70

+ Softvér Android One

+ Dobrý výkon

- Priemerná obrazovka

- Nie najlepší snímač odtlačkov prstov

Xiaomi Mi A3 má ako najväčšiu prednosť softvér Android One. Na tomto zariadení zažijete čistú verziu systému Android vyvinutú spoločnosťou Google bez úprav od výrobcu. Žiadne zbytočné vizuálne zmeny ani ďalšie aplikácie: iba užívateľsky príjemný softvér vrátane vynikajúcej politiky aktualizácií. Spoločnosť Xiaomi je - spoločnosťou Google - povinná poskytovať Mi A3 pravidelné bezpečnostné aktualizácie minimálne po dobu troch rokov a taktiež musí aktualizovať telefón na Android R, ktorého vydanie sa očakáva koncom roka 2020. Mi A3 je okrem softvéru aj pekný smartphone s prémiovým vzhľadom a portom USB-C. Výkon je v poriadku a batéria vydrží bez námahy deň. Veľkosť úložnej pamäte je 64 GB alebo 128 GB, v závislosti od verzie, ktorú si kúpite. Pekná je tiež trojitá kamera na zadnej strane. Najmä hlavný 48-megapixelový objektív robí dobré fotografie aj v tme. Výhodou je tiež širokouhlý objektív (pre širokouhlé fotografie) a portrétny objektív (pre rozmazané pozadie). Existujú aj mínusy. Mi A3 využíva pomerne pomalý skener odtlačkov prstov za displejom a je dodávaný s pomalou nabíjačkou. Ak dostanete doma 18 W zástrčku, batéria sa nabije podstatne rýchlejšie. Horšie je na tom HD rozlíšenie OLED obrazovky, vďaka ktorému je displej zreteľne menej ostrý a krásny ako v prípade konkurencie.

10. Huawei P Smart + 2019

7 Skóre 70

+ Dobrá trojitá kamera

+ Pekný displej

- Micro USB port

- Nie najrýchlejší procesor

Huawei P Smart + 2019 je o niečo novšia a lepšia varianta P Smart 2019, ktorú tiež nájdete v tomto zozname. Verzia Plus sa odlišuje zadným fotoaparátom s tromi objektívmi, kde má bežný P Smart dva. V telefóne Plus môžete robiť širokouhlé fotografie pomocou širokouhlých fotografií, čo je užitočný doplnok. Okrem toho bude zariadenie dostávať aktualizácie o niekoľko mesiacov dlhšie, pretože je novšie. Nevýhodou je nedostatok NFC čipu, čo znamená, že s týmto telefónom nemôžete v obchode platiť bezkontaktne. Ďalej je P Smart + 2019 identický s bežným P Smart 2019, čo znamená, že telefón má dobrú výdrž na batériu a veľa úložného priestoru. 6,21-palcová obrazovka Full HD vyzerá dobre, skener odtlačkov prstov je rýchly a výkon fotoaparátu je dobrý. Procesor nie je v tomto segmente najrýchlejší a použitý micro USB port je nevýhodou, pretože takmer všetci konkurenti majú lepšie pripojenie USB-C. Napríklad batéria sa nabíja rýchlejšie cez USB-C. Softvér Huawei EMUI pre Android funguje po navyknutí dobre a výrobca má dobrú politiku aktualizácií. Celkovo sa P Smart 2019 a verzia Plus od seba navzájom tak líšia, že pre vás existujú malé, ale možno dôležité rozdiely.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found