Ako

Takto budete mať všetky informácie od spoločností Apple, Google a Microsoft synchronizované

Ste používateľom spoločnosti Apple, ale vaše nové pracovné prostredie prisahá na spoločnosti Microsoft alebo Google alebo samozrejme naopak. Nachádzate sa tu s dvoma (alebo viacerými) poštovými programami, kalendármi a zoznamami kontaktov. Nie je to tak užitočné, ale našťastie existujú spôsoby, ako zabezpečiť, aby vaše informácie boli synchrónne a spravovateľné.

Apple - Microsoft

Tip 01: iCloud

Ak vlastníte zariadenie so systémom iOS alebo Mac, určite poznáte iCloud. Toto je cloudové riešenie spoločnosti Apple, ktoré zaisťuje, že budete mať vždy najaktuálnejšiu verziu svojich dôležitých informácií, ako je váš kalendár, správy a kontakty. Bez ohľadu na zariadenie, na ktorom pracujete. Používate iOS alebo OS X, ale ešte nepoužívate iCloud? Potom vám povieme, ako môžete s iCloudom stále začať. Apple našťastie pozrel za hranice svojej vlastnej spoločnosti a používateľom Windows sprístupnil aj iCloud. Preto to využijeme na synchronizáciu všetkých druhov informácií od Apple s Outlookom a naopak. Prečítajte si tiež: Synchronizujte všetky svoje zariadenia s iCloudom.

Tip 02: iCloud pre Windows

Ak máte iCloud v poriadku na strane Apple, potom nasleduje iCloud pre Windows. Tento nástroj si môžete stiahnuť zadarmo. Inštalácia je veľmi jednoduchá: uistite sa, že program Outlook nie je spustený, vyjadrite súhlas s licenčnou zmluvou a potvrďte pomocou inštalovať. Potom reštartujte počítač. Na systémovej lište systému Windows sa teraz zobrazí ikona iCloud. Kliknite na toto a vyberte si Prihlásiť sa. Prihláste sa pomocou rovnakého Apple ID ako na zariadení so systémom iOS alebo Mac. O niečo neskôr sa zobrazí panel, na ktorom môžete presne určiť, čo chcete synchronizovať. Ďalšie iCloud Drive, fotografie a Záložky existuje aj možnosť Pošta, kontakty, kalendáre a úlohyS Outlookom Včela V tomto článku nás zaujíma hlavne to druhé: nezabudnite preto začiarknuť toto políčko a kliknúť na neho Uplatňovať. Mimochodom, toto môžete kedykoľvek zmeniť kliknutím na ikonu a výberom Otvorte nastavenia iCloudu.

Tip 03: iCloud v Outlooku

Zobrazí sa okno, v ktorom môžete nakonfigurovať Outlook pre iCloud. Máte dve možnosti: môžete na to ochorieť Všetky kalendáre, kontakty a úlohy ak chcete „úplnú“ synchronizáciu alebo ste selektívni a zvolíte si Určité kalendáre, kontakty a úlohy. V druhom prípade dostanete príležitosť presne určiť, ktoré informácie chcete nahrať a zlúčiť s iCloud. Označte požadované možnosti a stlačte tlačidlo Nastúpte, po ktorom okamžite dôjde k prvej synchronizácii. Potom stlačte Pripravený a môžete otvoriť Outlook. Všimnete si, že synchronizácia týchto údajov je úplne automatická.

Tip 04: Synchronizujte viac

Nevýhodou synchronizácie cez iCloud je, že doplnok vytvára v aplikácii Outlook ďalší priečinok s názvom iCloud, ktorý obsahuje vaše správy, kalendár, kontakty a úlohy. Cez iCloud sa budú synchronizovať iba údaje, ktoré vložíte do týchto priečinkov. Ak chcete synchronizovať informácie aj z iných priečinkov, nemusíte robiť nič iné, ako ich presunúť do priečinka iCloud alebo ich vytvoriť alebo upraviť sami. Alebo si nainštalujete doplnok ako CodeTwo Sync pre iCloud. Toto je integrované s doplnkom iCloud nainštalovaným v kroku 2. Môžete si tento nástroj vyskúšať bezplatne tridsať dní, potom zaplatíte jednorazový poplatok 16 eur. Nezabudnite, zistili sme, že tento doplnok zatiaľ v Outlooku 2016 nefunguje bezchybne (aj keď výrobca na našu otázku tvrdí, že by mal fungovať bezchybne).

Tip 05: Synchronizácia pre iCloud

Inštalácia vyžaduje sotva niekoľkokrát Ďalšie a nakoniec Skončiť. Konfigurácia nástroja je tiež dostatočne jednoduchá. Po spustení Outlooku si v rubrike všimnete CodeTwo Sync pre iCloud tlačidlo vpravo nastavenie na. Stlačte toto tlačidlo a zvoľte Pridať. Cez tlačidlo Prechádzať Teraz môžete pridať požadované priečinky programu Outlook pre kalendáre, kontakty a úlohy, nie pre e-mailové správy. Nastavíte tiež priečinok iCloud, s ktorým chcete synchronizovať vybratý priečinok Outlook, a určíte, ako sa má synchronizácia vykonať presne: jedným smerom (z Outlooku do iCloudu alebo naopak) alebo oboma smermi. Potvrďte dvakrát Ok.