Ako

4 spôsoby, ako bezplatne upravovať súbory PDF

Súbory PDF majú pevný formát, čo je obzvlášť užitočné, ak ich posielate niekomu inému a chcete zachovať pôvodné formátovanie. Vykonávanie úprav preto nie je ľahké. S týmito online nástrojmi môžete stále spravovať.

Smallpdf

Smallpdf je taký, ktorý vám umožňuje bezplatne vykonávať rôzne zmeny v existujúcich súboroch PDF. Web môže napríklad zlúčiť, rozobrať, konvertovať alebo zrušiť ochranu súborov PDF. Prečítajte si tiež: 3 bezplatné programy na prácu so súbormi PDF.

Na farebnom paneli v hornej časti webovej stránky nájdete rôzne možnosti. Všetky karty majú v strede obrazovky panel, do ktorého môžete nahrať jeden alebo viac súborov. Po výbere súboru sa akcia okamžite vykoná. Súbor je pripravený do niekoľkých sekúnd. V dolnej časti obrazovky môžete priamo upraviť nový súbor stiahnuť. Výhodou tohto webu je, že nemusíte nič inštalovať a na začiatok nepotrebujete profil.

PDFMerge

S PDFMerge môžete ľahko zlúčiť PDF súbory zadarmo. Nie je to tak dávno, čo bolo tiež možné zlúčiť iné typy súborov s existujúcim PDF do nového PDF, ale to už nie je možné. Momentálne môžete nahrávať iba súbory PDF. Po nahraní oboch súborov sa ikona nachádza v strede obrazovky Zlúčiť. Týmto tlačidlom sa zlúčia oba dokumenty. Výsledok môžete vidieť v dolnej časti obrazovky na otvorenie alebo uložiť.

PDFToolbox

Pomocou aplikácie PDFToolbox môžete upravovať veci v jednom alebo viacerých existujúcich súboroch PDF. V hornej časti oranžového pruhu na webe sú rôzne možnosti, ktoré máte. Môžete napríklad rozdeliť súbor, zlúčiť dva súbory, pridať vodoznak, zmeniť vlastnosti súboru a napísať e-mail so súborom PDF ako prílohou. Po dokončení akcie máte dve možnosti, ako aktivitu dokončiť. Súbor si môžete stiahnuť stiahnuť v novom štýle resp poslať na e-mailovú adresu.

FoxyUtils

Na webe FoxyUtils (ktorý bohužiaľ nefunguje, ak máte vo svojom prehliadači blokovanie adries) môžete upravovať rôzne vlastnosti existujúceho súboru PDF. Môžete zlúčiť súbory, rozdeliť PDF alebo chrániť dokument pomocou hesla alebo heslo odstrániť. Akciu, ktorú chcete vykonať, nájdete v hornej časti obrazovky hneď pod obrazovkou vyhľadávania. Keď ste si vybrali, môžete stlačiť v šedej oblasti Prechádzať. V časti Prehľadávať nájdete súbory nahrať. Po dokončení sa vám v sivej oblasti zobrazí aj červené tlačidlo Zlúčiť PDF. V dolnej časti obrazovky nájdete nové PDF na otvorenie alebo uložiť.

Pri rozdelení súborov môžete pred vykonaním rozdelenia určiť, kde má byť dokument oddelený. Ak však chcete zo súboru odstrániť heslo, musíte heslo zadať raz. Keď si nastavujete heslo sami, môžete si vytvoriť heslo a určiť, kedy musia ostatní používatelia toto heslo zadať.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found