Ako

Použite VPN na svojom smartfóne s Androidom

Pomocou smartphonu sa pravdepodobne niekedy pripojíte k zlej alebo nezabezpečenej verejnej sieti. Môžete použiť VPN, aby ste sa ubezpečili, že je váš telefón počas prehliadania v takejto sieti zabezpečený. Tu vám ukážeme, ako používať VPN na smartfóne s Androidom.

Chcete sa dozvedieť viac o bezpečnosti online? Na tejto stránke pre vás zhromažďujeme všetky články s touto tematikou.

VPN znamená „virtuálna súkromná sieť“. pomocou VPN je vaše pripojenie šifrované, pričom internetový prenos z vášho telefónu prebieha prostredníctvom vlastného servera a ukladá sa iba málo údajov. VPN môžete poznať zo školy alebo z práce, kde ste možno potrebovali použiť na bezpečné prihlásenie do firemnej siete z vlastného zariadenia.

Aké sú výhody VPN?

Výhodou VPN je, že kvôli šifrovaniu môžete prehliadať prakticky anonymne. Je veľmi ťažké určiť vašu polohu a sieť VPN vám umožňuje obísť určité blokovania webových stránok, napríklad keď k určitému obsahu v určitej oblasti nemožno bežne získať prístup.

Najmä v krajinách s prísnymi režimami a pravidlami sa VPN často používa, pretože vláda tak nemôže len nakukovať.

Ale VPN je tiež veľmi užitočná na zvýšenie bezpečnosti potenciálne nezabezpečeného internetového pripojenia šifrovaním internetového prenosu. Pri nezabezpečenej verejnej sieti Wi-Fi sa môže stať, že k vašim údajom budú mať prístup ostatní, ktorí sú tiež pripojení k tejto sieti.

VPN v systéme Android

Ak sa pripojíte k sieti VPN pomocou zariadenia so systémom Android, všetok váš internetový prenos bude prebiehať prostredníctvom siete VPN. Sieť VPN teda okamžite používajú aj iné aplikácie, nielen váš prehliadač.

VPN môžete na svojom zariadení s Androidom nastaviť manuálne tak, že prejdete na Nastavenia> Bezdrôtové pripojenie a siete> Ďalšie> VPN a pridajte si službu VPN sami. Tu musíte zadať informácie, ktoré ste dostali od služby VPN. Patrí sem webová adresa služby, vaše používateľské meno a heslo.

Pomocou upozornenia v hornej lište potom môžete povoliť alebo zakázať sieť VPN alebo ju kedykoľvek nechať zapnutú.

Aplikácie VPN pre Android

Mnoho dôležitých služieb VPN má však svoju vlastnú aplikáciu, pomocou ktorej sa k službe ľahko pripojíte. Mnoho z týchto aplikácií má aj ďalšie funkcie, ktoré napríklad ďalej zlepšujú jednoduché použitie alebo zabezpečenie.

Hideman je služba VPN s praktickou aplikáciou (so zabudovaným blokovačom adblock), ktorá má tiež widget, ktorý vám umožní rýchle pripojenie alebo odpojenie. Za službu môžete platiť prostredníctvom SMS, čo je veľmi výhodné, pretože nemusíte uvádzať žiadne platobné údaje.

S Tunnelbear môžete využívať 500 MB dát mesačne zadarmo prostredníctvom služby. Ak chcete mať možnosť využívať viac údajov prostredníctvom siete VPN, môžete si vybrať z rôznych predplatných, ktoré začínajú na 4,99 USD mesačne. vaše sieťové aktivity nie sú zaznamenané a používa sa 256-bitové šifrovanie AES.

NordVPN poskytuje stabilné a dobre zabezpečené spojenia. Aplikácia má tiež prepínač zabitia, ktorý okamžite vypne všetku vašu komunikáciu, keď sa stratí pripojenie VPN. Týmto spôsobom nebudú unikať žiadne dáta k nezabezpečenému pripojeniu.