Ako

Ako vypnúť antivírusový program Microsoft Defender

Operačný systém Windows 10 je štandardne dodávaný s programom Microsoft Defender Antivirus. Tento program chráni vaše zariadenie a súbory pred vírusmi, ransomvérom, spywarom, rootkitmi, hackermi a škodlivým softvérom. Niekedy však musíte program z akýchkoľvek dôvodov deaktivovať. Ako to robíš?

Microsoft Defender Antivirus je robustný program systému Windows 10, ktorý však niekedy prekáža každodennému používaniu. A toto sú skutočne bezpečné úlohy (o ktorých viete, že sú bezpečné), ale program stále blokuje konkrétny súbor. Napríklad je možné zabrániť inštalácii, ktorá zabráni mnohým problémom, ale je nepríjemná, ak ste si istí, že sa dá dôverovať zdroju súboru.

Preto je užitočné vedieť, ako v týchto situáciách program deaktivovať, aby ste mohli pokračovať tam, kde ste prestali. Upozorňujeme, že to nie je úplne bez rizika. Urobte to iba vtedy, keď ste stopercentne presvedčení, že sa to nepokazí.

Rozšírte úroveň antivírusového programu Microsoft Defender

Otvoríte ponuku Štart a vyhľadáte zabezpečenie systému Windows. Pri písaní sa zobrazí jeden výsledok vyhľadávania, kliknite tam (nezabudnite na spojovník!). V otvorenom okne kliknite na ikonu Ochrana pred vírusmi a hrozbami On. Pod nadpisom Nastavenia pre ochranu pred vírusmi a hrozbami kliknite na Spravovať nastavenia.

Na tejto stránke je v hornej časti nadpis nazvaný Ochrana v reálnom čase spolu s posúvačom, ktorý je teraz modrý a nastavený na hodnotu Zapnuté. Kliknite na ovládací prvok, ktorý je teraz čierny a nastavený na hodnotu Vypnuté. Je možné, že sa objaví ďalšie dialógové okno s otázkou, či ste si istí, že program môže meniť nastavenia. Tu potvrďte svoju voľbu.

Teraz, keď bol antivírus Microsoft Defender dočasne deaktivovaný, môžete dokončiť svoju úlohu a dokončiť ju. Je dôležité, aby ste program povolili po dokončení úlohy. Potom prejdete znova na tú istú stránku (Zabezpečenie systému Windows / Ochrana pred vírusmi a hrozbami / nastavenie / Zabezpečenie v reálnom čase), aby bol jazdec opäť modrý.

Usporiadať cez Powershell

Ak veľa pracujete s Windows 10 Powershell, môžete tam vypnúť aj antivírusový program Microsoft Defender. Po otvorení (ako správca) prostredia Powershell zadajte nasledujúci riadok:

Set-MpPreference -DisableRealtimeMonitoring $ true

Povolenie programu sa stane po reštartovaní počítača alebo pri kopírovaní nasledujúceho riadku (taký bohužiaľ nemôžete skopírovať):

Set-MpPreference -DisableRealtimeMonitoring $ false

Ak teda program Microsoft Defender Antivirus dočasne deaktivujete, nezabudnite ho následne znova aktivovať.