Novinky

Čo môžete očakávať od nového Samsung Galaxy S20?

Nastaviť si tam môžete hodiny, okolo jari budú v obchodoch najnovšie špičkové zariadenia od Samsungu. Tento rok sa týka nástupcov série Samsung Galaxy S10. Ďalej nájdete všetky fámy o Galaxy S11 alebo Samsung Galaxy S20.

Galaxy S11 alebo Galaxy S20, čo to je teraz? Logicky by ste predpokladali, že za radom S10 vystrieda rad S11, ale čoraz viac sa objavujú dôkazy o tom, že Samsung sa pri jeho pomenovaní rozhodne pre S20. Toto meno si ponecháme vo zvyšku tohto článku.

Nie je celkom jasné, prečo bola zvolená zmena názvu. Galaxy S20 ale znie v každom prípade pekne a moderne. Koniec koncov, je to teraz rok 2020 a to by znamenalo, že budúce mená pekne zapadajú do roku, v ktorom vyšli.

Privítame Galaxy S30 v roku 2030?

Samsung Galaxy S20: Tri modely

Dobre, predbiehame sa. Najprv rad Galaxy S20, ktorá sa zjavne skladá z troch modelov. Štandardné Galaxy S20, Galaxy S20 + a Galaxy S20 Ultra. „Nahrádzajú“ Galaxy S10e, Galaxy S10 a Galaxy S10 + a majú veľkosť obrazovky 6,2 palca, 6,7 palca a 6,9 palca. Veľký, väčší, najväčší.

Apropo tie obrazovky. Očakáva sa, že to budú opäť OLED panely, tentokrát však s takzvanou obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Túto obnovovaciu frekvenciu je možné použiť iba s nižším rozlíšením FHD +. Zdvojnásobte obnovovaciu frekvenciu modelu Galaxy S10, ktorý si udržal bežných 60 Hz. Existuje len niekoľko ďalších telefónov s tak vysokou obnovovacou frekvenciou, vrátane herných telefónov od spoločností Asus a Razer.

Smartfóny týchto značiek priťahujú určitý výklenok, a preto ich na ulici vidíte len veľmi málo. Pri sériách Galaxy S20 môžete povedať, že panely s frekvenciou 120 Hz získavajú medzi verejnosťou veľký zlom. Vyššia obnovovacia frekvencia znamená, že obraz bude plynulejší. To si všimnete napríklad pri rolovaní (menej trhane) a pri hraní hier.

Zdá sa, že Samsung s modelom S20 Ultra tipuje vysoko. Vďaka 120 Hz 6,9 palcovej obrazovke a 16 GB RAM by to malo byť dokonalé zariadenie novej série. Batéria je s najväčšou pravdepodobnosťou 5 000 mAh. S20 Plus bude mať 4500 mAh batériu.

Nastavenie fotoaparátu

Môžete konkurovať na vrchole na rôznych frontoch, ale v posledných rokoch sme videli, že aspekt fotoaparátu je v tomto ohľade čoraz dôležitejší. Každý, kto položí hlavnú cenu, chce jednoducho získať za tieto peniaze zariadenie, ktoré by umožňovalo najkrajšie fotografie. Nové modely S20 Ultra a S20 Plus budú mať objektív fotoaparátu s rozlíšením 108 megapixelov, teleobjektív so 48 megapixelmi a ultraširokouhlý objektív s rozlíšením 12 megapixelov. Predná kamera smeruje k 40 megapixelovému snímaču.

Vychádza to z nového senzora I SOCELL Bright HMX. Spoločnosť Samsung predtým zdôraznila niektoré z možností vo videu YouTube nižšie. Vďaka vysokému rozlíšeniu by sa fotografie hromadili veľmi podrobne. Snímač tiež vyžaduje kvalitnejšie nočné fotografovanie. Jeden z nových režimov fotoaparátu je preto vhodný najmä na snímanie nočných časových oneskorení (Night Timelapse).

Pri jednej kamere to samozrejme nekončí. Bolo by ich spolu päť kusov. Jeden je širokouhlý objektív a druhý je určený na optické zväčšenie až päťkrát. Túto techniku ​​ste mohli poznať okrem iného aj z Huawei P30 Pro. Pre odhad hĺbky je opäť k dispozícii snímač času letu, ktorý je užitočný okrem iného pre portrétne fotografie a AR aplikácie. A potom sa hovorí o spektrometri, ktorý dokáže zmapovať výživovú hodnotu potravín napríklad pomocou svetelných zdrojov.

Pripravené na 5G a ďalšie špecifikácie

Rok 2020 je rokom, kedy sa prvé 5G siete pomaly uvádzajú do používania. Kupujete drahé zariadenie, ako je Galaxy S20 s ohľadom na budúcnosť, takže sa nemožno čudovať, že je pripravené na 5G. U nás dostane zariadenie nový procesor Exynos 990, ktorý má integrovaný 5G modem. V Spojených štátoch bude smartfón vybavený procesorom Snapdragon 865, ktorý je prepojený so samostatným 5G modemom - Snapdragon X55 5G.

Uvidí sa, či je 5G súčasťou všetkých troch modelov, alebo či tento superrýchly štandard mobilného internetu môžu dostávať iba drahšie varianty S20. Pokiaľ ide o ďalšie špecifikácie, uniknuté kritériá by ukázali, že existuje minimálne jeden model s minimálne 12 GB RAM. Pravdepodobne najdrahšia možnosť.

Na záver asi skener odtlačkov prstov. Bolo by to opäť pod obrazovkou, ale malo by to oveľa väčšiu plochu. Už nemusíte držať prst presne na správnom mieste. Teda viac „priestoru pre chyby“, ktorý prospieva ľahkému použitiu. Senzor je taký veľký, že je možné skenovať dva prsty súčasne. A to je zaujímavé z bezpečnostného hľadiska.

Cena a dátum vydania Galaxy S20

Koľko zaplatíte za Galaxy S20? Jediné usmernenie, ktoré momentálne máme, sú ceny predchádzajúcej generácie. Za najlacnejší S10 ste zaplatili minimálne 749 eur a najdrahší model mal vyvolávaciu cenu 999 eur. Očakáva sa, že zariadenia nezlacnejú, takže tak či tak prídete o pekný cent. Podľa analytikov bude S20 Ultra stáť okolo 1300 eur.

Juhokórejský výrobca v spojení s novým radom telefónov Samsung uvádza na trh aj druhú verziu svojich Galaxy Buds s názvom Galaxy Buds +. Vylepšením by mala byť aktívna izolácia šumu (bez zrušenia) a výdrž batérie. Budy sú zahrnuté v predobjednávkach na nové modely S20 Plus a Ultra, a nie v prípade bežnej S20.

Isté je, že smartfóny Samsung Galaxy S20 budú predstavené 11. februára. Prax ukazuje, že potom sú v predaji začiatkom marca, aj keď už predtým môžete urobiť predobjednávku. V ten deň usporiada spoločnosť Samsung svoju rozbalenú akciu. Môže tam byť predstavený aj nástupca skladacieho Galaxy Fold, ktorý by niesol meno Galaxy Z Flip. Budeme vás informovať!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found