Ako

Takto sťahujete videá z YouTube

Pokiaľ ide o online sledovanie videí, YouTube je stále neporaziteľným šampiónom. Vytvorením účtu cez Google môžete ľahko ukladať videá do zoznamu obľúbených položiek. Na YouTube bohužiaľ nie je možné sťahovať videá. Existuje niekoľko nástrojov tretích strán, ktoré dokážu sťahovať videá z YouTube. Dávame niekoľko tipov.

Tip 01: Prostredníctvom webovej stránky

Zistíte, že je veľmi potrebné vedieť sťahovať videá z YouTube, keď ich napíšete do vyhľadávača Google. Desiatky, ak nie stovky stránok, ktoré ponúkajú možnosť stiahnuť si video. Ktorý z nich však teraz najlepšie využijete? Vlastne sú všetci v poriadku, takže je rovnako ľahké získať holandskú webovú stránku.

Je to veľmi jednoduché: skopírujete adresu URL videa, ktoré chcete stiahnuť, potom prejdete na adresu www.downloadvanyoutube.nl a vložíte adresu URL do textového poľa, ktoré tam vidíte. Potom kliknite na Stiahnuť. V okne, ktoré sa zobrazí, zadajte, pre aké rozlíšenie a typ súboru chcete video stiahnuť. Potom kliknite na ďalej a video bude pripravené. Potom kliknite na Začni sťahovať, potom sa video skutočne uloží na váš pevný disk.

Nie je to dovolené

Skutočnosť, že YouTube radšej nesťahuje videá zo stránok, je príliš mäkká, pretože podľa podmienok používania služby YouTube to nie je vôbec povolené. Podmienky výslovne uvádzajú: „Takýto obsah nesmie byť - bez predchádzajúceho písomného súhlasu služby YouTube [...] sťahovaný, kopírovaný, reprodukovaný, distribuovaný, prenášaný, vysielaný, zobrazovaný, predávaný, licencovaný alebo inak zneužitý.“ Teraz sa nemusíte obávať tohto sťahovania (pre vlastnú potrebu), pokiaľ videá nenahrávate na YouTube (alebo na iné stránky) alebo ich ďalej nerozširujete.

Tip 02: Iba zvuk

Tip 03: Rozšírenie prehliadača

Sťahovanie cez web je samo o sebe v poriadku, ale znamená to, že musíte najskôr prejsť na YouTube, skopírovať adresu URL a potom ju vložiť na web. Nemôže to byť rýchlejšie a jednoduchšie? Môžete, ale najskôr si budete musieť nainštalovať rozšírenie prehliadača. Schválne sme nezahrnuli sťahovač videa, pretože tu ho už uvádzame. Dobrým rozšírením pre Firefox je Easy Youtube Video Downloader Express. Názov prezrádza, čo konkrétne rozšírenie robí: pridáva tlačidlo pod video, ktoré umožňuje stiahnutie videa jedným kliknutím. Toto rozšírenie bohužiaľ pre Chrome neexistuje, pretože Google (z dôvodu svojich vlastných pravidiel) také rozšírenie nepovoľuje. Pravidelne sa tiež stáva, že sú takéto rozšírenia prehľadávača Firefox odstránené.

Tip 04: flv2mp3

Úžasne tiché bez reklám a ešte bezpečnejšie, pretože nemôžete omylom kliknúť na odkaz, ktorý skutočne obsahuje haraburdu. Na sťahovanie médií z YouTube používame www.flv2mp3.by, s touto službou máme dobré skúsenosti. Teraz prejdite (na inej karte prehľadávača) v službe YouTube k videu, pre ktoré chcete hudbu. Skopírujte odkaz z panela s adresou (vyzerá to napríklad takto: //www.youtube.com/watch?v=rekencode) Teraz na konverzný web vložte odkaz do poľa a kliknite na Konvertovať na mp3. Počkajte, kým bude súbor pripravený, a potom kliknite na tlačidlo Stiahnuť ▼.

Ak chcete nielen hudbu, ale aj obraz, môžete si video jednoducho stiahnuť cez flv2mp3. Vyberte, v akom formáte (mp4, mp4 hd, avi alebo avi hd) chcete mať film, a potom do tohto poľa vložte odkaz na YouTube. V opačnom prípade to funguje rovnako ako pri sťahovaní hudby. Flv2mp3 ponúka aj nástroj na stiahnutie pre Windows, ktorý je užitočný, ak často sťahujete videá alebo piesne. Umožňuje vám tiež sťahovať z aplikácií Dailymotion, Vimeo a SoundCloud.

Je možné, že váš prehliadač varuje, že stránka je nebezpečná. Možno preto, že web porušuje zmluvné podmienky služby YouTube. Ak sa trochu obávate, stačí zapnúť Adblocker a použiť okno inkognito.

Máte viac videí, ktoré chcete stiahnuť nie tak pre obrázky vo videu, ale skôr pre hudbu? Potom existuje oveľa viac ďalších programov, ktoré konkrétne prevádzajú videá z YouTube na súbory MP3.

Stiahnite si svoje vlastné videá

YouTube od vás nechce, aby ste sťahovali videá od ostatných, ale to sa samozrejme nevzťahuje na vaše vlastné videá, máte na to právo. Ak chcete stiahnuť video, ktoré ste sami nahrali, prejdite na YouTube Správa videaa kliknite na šípku nadol vedľa položky upraviť s videom, ktoré chcete stiahnuť. Tam uvidíte možnosť Stiahnutie MP4. Potom si video automaticky stiahnete v najvyššej kvalite.

Tip 05: Program Windows

Môžete si tiež stiahnuť program, ktorý vám umožní sťahovať videá z YouTube. Hlavnou výhodou (oproti sťahovaniu z webovej stránky) mnohých z týchto typov programov je, že sa neobmedzujete iba na sťahovanie iba jedného videa súčasne. To je v poriadku, ak si chcete stiahnuť tri videá, ale ak sa snažíte stiahnuť množstvo videí z vášho obľúbeného kanála YouTube, bude nepríjemné (a časovo náročné) čakať, až vaše video stiahne každú novú adresu URL. čas držať v tom.

Dobrým príkladom takého (bezplatného) programu je bezplatné stiahnutie z YouTube. Pomocou tohto programu môžete sťahovať viac videí súčasne. Môžete to urobiť zadaním viacerých adries URL, ale tiež si môžete jediným kliknutím stiahnuť všetky kanály. To druhé skutočne šetrí veľa času a práce. Je pekné, že môžete zvoliť aj iné typy súborov, napríklad .wmv a .avi, kde máte samozrejme kontrolu nad kvalitou. Ak chcete stiahnuť video, skopírujte adresu URL YouTube (videa alebo kanála) a kliknite na ikonu Vložiť v programe. Sťahovanie sa začne okamžite.

Tip 06: Prevodník klipov

Na webe Clip Converter si môžete stiahnuť služby ako Direct Download, YouTube (HQ a HD), Google Video, Sevenload, MySpace, Dailymotion (HQ), Vimeo (HQ), Metacafe, MyVideo a Veoh. Jednoducho vložte internetovú adresu do poľa pre médiá a kliknite na požadovaný formát. Filmový materiál je možné prevádzať priamo do formátu mp4, 3gp, avi alebo mov. Hudbu môžete navyše extrahovať z online klipov vo formátoch mp3, m4a a aac. Samotný web zistí najlepšie nastavenia. Ak ich chcete ihneď získať, zadajte správne značky, aby prehrávač médií automaticky rozpoznal skladbu, album a interpreta.

Stiahnutie cez VLC

Spoločnosť VLC vďačí za svoju obľúbenosť skutočnosti, že tento prehrávač médií dokáže spracovať takmer všetky formáty súborov. Ak to VLC nedokáže prehrať, potom to nemusí s ničím fungovať. Tento všestranný prehrávač médií sa dá použiť aj na sledovanie online videí a dokonca si môžete pomocou skratky stiahnuť video. Ak chcete streamovať video z počítača, kliknite na ikonu Médiá a vyber si teba Otvorte sieťový stream. V ďalšom okne prilepte internetovú adresu videa YouTube a kliknite na ikonu Na otvorenie.

Ak chcete video stiahnuť, choďte do ponuky Dodatočné do Informácie o kodeku. Včela Poloha prečítajte si internetovú adresu, na ktorej video VLC získava. Skopírujte tento odkaz a vložte ho do svojho internetového prehliadača. Otvorte video v prehliadači, potom naň kliknite pravým tlačidlom myši a video uložte bez toho, aby ste prešli okolo služby YouTube.

Na počítači Mac používate ponuku Súbor a potom kliknite Otvorená sieť sa dostanete do poľa, do ktorého môžete vložiť odkaz na video. Možnosť Informácie o kodeku nájdete pod tlačidlom Okno.

Tip 07: KeepVid

Jednou z najstarších online služieb na sťahovanie filmov je KeepVid, čo je úspech sám o sebe. Google koniec koncov online rippery neuľahčuje. KeepVid podporuje 30 mediálnych webov a v žiadnom prípade nejde iba o videostreamy, medzi nimi stojí aj SoundCloud. Ak chcete súbor stiahnuť, neklikajte na jeho banner, pretože reklama vás bude rozptyľovať, ale vyberte si z rôznych možností v dolnej časti.

Tip 08: YTD Downloader

Program YTD nefunguje iba s YouTube, ale podporuje aj viac ako 60 ďalších webov poskytujúcich videohosting. Na www.ytddownloader.com existujú verzie pre Windows, OS X, Android a iOS. Pri inštalácii tohto nástroja sa uistite, že neinštalujete nepríjemný panel s nástrojmi Ask a rozšírenie Ask. Začať môžete bezplatnou edíciou, ale ak ste ochotní platiť 22,90 dolárov ročne, môžete spracovať niekoľko stiahnutí naraz, reklamy zmiznú a využijete akcelerátor sťahovania. Tento nástroj pracuje s konverznými profilmi, takže YTD sám vyberá správne možnosti na základe zariadenia, na ktorom chcete video sledovať. YTD má tiež svoj vlastný prehrávač, takže nemusíte ani opustiť program, aby ste si stiahnutý materiál mohli prehrať na celú obrazovku.

Tip 09: 4K Video Downloader

4K Video Downloader vyčnieva z radu, pretože sa stará hlavne o videá vo formáte 4K. Ultra HD kvalita 3 840 x 2 440 pixelov je pre mnohých používateľov príliš vysoká a internet je stále tenko pokrytý materiálom s rozlíšením 4K. Keď vložíte internetovú adresu do poľa adresy URL, môžete si už vybrať z dostupných kvalít a uvidíte, aký veľký bude súbor na stiahnutie. Pomocou aplikácie 4K Video Downloader tiež sťahujete zoznamy skladieb, ktoré si vytvorili používatelia služby YouTube. Ak má video titulky, môžete si ich stiahnuť a previesť ich do súboru srt, alebo môžete v predvoľbách určiť, že do videa majú byť titulky integrované. Tento program je dodávaný vo verzii pre Windows aj pre náprotivok OS X.

Tip 10: Program OS X

Pre Mac sú k dispozícii aj dobré programy. Verzia ClipGrab pre OS X je veľmi užitočná, pretože tam, kde musíte zadať adresu URL mnohých programov, vám ClipGrab umožňuje vyhľadávať videá rovnako ako na samotnej stránke YouTube. Vyhľadajte video, ktoré chcete stiahnuť, kliknite na ikonu Stiahnuť ▼ a voilà, proces sťahovania sa začal. Je to oveľa rýchlejšie ako prilepenie adresy URL. Ďalšou výhodou je, že program dokáže sťahovať videá aj zo stránok ako Vimeo, Collegehumor a pod., Bohužiaľ musíte na to vložiť adresu URL.

Tip 11: Softorino Converter

Špeciálnou aplikáciou pre OS X je Softorino YouTube Converter, pretože extrahuje videá z YouTube, okamžite ich odstráni z reklám a potom ich umiestni priamo na iPhone alebo iPad pripojený k Macu. Toto riešenie funguje aj pri videách na Facebooku a Instagrame. Pomocou kariet určíte, či chcete uložiť video alebo iba zvuk. Aplikácia stojí bežne 19,95 dolárov, dlho je však dostupná zadarmo.

Tip 12: Na smartfóne alebo tablete

Stiahnutie videa z YouTube do počítača je jednoduché, ale čo váš smartphone alebo tablet? Funguje to trochu komplikovanejšie, ale na rozdiel od všeobecného presvedčenia je to možné. Prečítajte si náš ďalší článok o sťahovaní videí z YouTube do smartphonu alebo tabletu

Aplikácie na stiahnutie z YouTube sťahujú z obchodov Play a App Store spoločnosti Apple a Google. Často sa zobrazujú vyskakovacie aplikácie na stiahnutie, ktoré sa potom v krátkom čase znova odstránia. Väčšina aplikácií funguje rovnako: zobrazí sa vám rozhranie podobné prehliadaču. Zadajte webovú adresu videa a súbor sa stiahne do vášho iPhone. V súčasnosti existujú také aplikácie v App Store, ale to, ako dobre fungujú a ako dlho zostanú k dispozícii, sa ešte len ukáže. Stačí dávať pozor a mať šťastie.

Stiahnutie videí cez Android je podstatne jednoduchšie, aplikáciu si však nestiahnete cez oficiálny obchod Google Play (z rovnakého dôvodu, pre ktorý si nemôžete stiahnuť rozšírenie pre Chrome: Google to nechce). Aplikáciu TubeMate YouTube Downloader si však môžete stiahnuť ako samostatný inštalačný súbor apk.

Poznámka: Ak chcete nainštalovať aplikáciu mimo Obchod Google Play, musíte zadať nastavenie na karte Bezpečnosť možnosť Neznáme zdroje inak nebude sťahovanie povolené. Pamätajte, že táto možnosť je z nejakého dôvodu predvolene vypnutá, takže buďte opatrní, ktoré aplikácie si stiahnete.

Ak chcete video stiahnuť hneď teraz, otvorte aplikáciu YouTube, vyhľadajte video, ktoré chcete stiahnuť, a otvorte ho. Potom stlačte ikonu zdieľam a v ponuke, ktorá sa rozbalí, zvoľte YouTube Downloader. Potom si môžete zvoliť, v akej kvalite chcete video stiahnuť, a sťahovanie sa môže začať.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found